اخبار

سوابق علمی و فرهنگی حجه الاسلام یزدان پرست
1393/12/12
حجه الاسلام علی یزدان پرست مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو  دارای مدرک فوق لیسانس فقه و اصول و لیسانس فلسفه میباشد.
وی از سال 1347 جهت تعلیم علوم دینی وارد شهر مقدس قم شد. بمدت 10 سال بصورت مداوم و کلاسیک در مقطع سطح حوزه درمدرسه حضرت آیت الله گلپایگانی مشغول کسب علم از محضر اساتیدی چون حضرت آیات اعظام ستوده،حاج حسن اقا تهرانی،مقتدایی، استادی،سید احمد طالقانی بوده است ایشان درس خارج را نیز در محضر علمای بزرگی همچون مرحوم آیت الله گلپایگانی ،مرحوم حضرت آیت الله فاظل لنکرانی و حضرت ایت الله نوری همدانی بود.
حجه الاسلام یزدان پرست از سال 54 لغایت 64 در اقصی نقاط کشور مشغول تبلیغ مباحث دینی، اخلاقی، اعتقادی بود .
وی در سال 64 بعنوان مسئول عقیدتی سیاسی لوجستیکی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی علاوه بر شغل اداری به تدریس معارف اسلامی ، اخلاقی و احکام بین نیروهای تحت امر خود همت گمارد.
سوابق علمی و فرهنگی :
استاد حوزه در شهرستان گلپایگان از سال 59 لغایت 62
نماینده سازمان تبلیغات اسلامی  در وزارت نیرو در سال 68
تدریس در مراکز علمی و دانشگاهی
پایه گذاری طرح اوقات فراغت فرزندان همکار از سال 70
اجرای مسابقات قرآنی همکاران و همسران همکاربصورت سراسری در سطح کشوراز سال 80
اجرای مسابقات قرآنی ویژه فرزندان همکاربصورت سراسری در سطح کشور از سال 83
مسئول امور فرهنگی ودینی وزارت نیرو از سال 83
مشاور وزیر نیرو از سال 92
برگزاری آموزشهای مجازی از قبیل اخلاق اداری- اقتصاد مقاومتی از منظر قرآن و روایات اسلامی -فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزشهای دینی-مدیریت در قرآن و مدیریت اقامه نماز
تدوین بانک اطلاعات از فرزندان همکار و شناسایی فرزندان نخبه وهدف گذاری و برنامه ریزی برای این عزیزان وبرگزاری اردوهای کشوری ویژه فرزندان برتر وزارت نیرو.

لطفا پیام خود را ارسال نمایید

طالب زاده
با سلام و احترام با تشکر از برگزاری سیزدهمین مسابقات فرزندان خواهشمند است در خصوص سوال دوم احکام پسران در مقطع دوم تجدید نظر بفرمائید چون با توجه به متن کتاب سوال ابهام داشت و در کتاب با عنوان دانش مورد نیاز فقیه برای بیان فتوا مطلب بود و صراحتا با عنوان منبع مطلبی ذکر نشده بود. دقیقا ذکر شده فقیه از مجموعه بررسی های خود از قرآن ، سنت و عقل حکم الهی را کشف و در قالب فتوا ارائه می کند که به نظر می رسد مفهوم منبع از آن درک نشود و فرزندان ما با ابهام روبرو شده و دانش های موردنیاز فقیه برای فتوا را ملاک پاسخ قرار دادند.
با تشکر
1394/05/12

ارسال پیام